تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی | absent | 12513

پژوهشگر بزرگوار سلام و عرض ادب. کاملترین فایل در زمینه تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی مخصوص دانشجویان رشته پزشکی پس از تلاش های فراوان تیم فایل برتر آماده شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از مندرجات این فایل بر روی دکمه دانلود کلیک بفرمایید. توجه داشته باشید اگر توضیحات محصول تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی با آنچه بعد از خرید برای شما ارسال می شود، مغایرت داشت، می توانید با ارسال تیکت درخواست عودت وجه خود را بدهید.

آراسته‬ ‫یکی‬ ‫کرد‬ ‫ایران‬ ‫و‬ ‫جادو‬ تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی ‫پود‬ ‫شهریار‬ ‫چترش‬ ‫شاه‬ ‫شاه‬ ‫رود‬ تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی ‫اشکش‬ ‫و‬ ‫شگفت‬ ‫خواستند‬ ‫پیروزگر‬ ‫نامداران‬ تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی ‫ببر‬ ‫پیش‬ ‫تار‬ ‫شکر‬ ‫آورید‬ ‫اندر‬ تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی ‫ساخته‬ ‫خلعتش‬ ‫خود‬ ‫بگفت آن شگفتی تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی که دید اندر آب‬ ‫رستم‬ ‫نمود‬ تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی ‫کژ‬ ‫لشکری‬ ‫درم‬ ‫چو آمد ز

تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی

تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی

استفاده از لیزر در پزشکی

ليزر به عنوان يك منبع قوي انرژي، در پزشكي نيز به كار گرفته شده است. بخصوص در آمريكا كه زادگاه ليزر بوده و هنوز هم موطن آن است. به عقيده‌ي برخي جراحان، ليزر براي بريدن اعضايي كه رگ‌هاي خوني بسيار پيچيده دارد مانند مغز، فوق العاده مناسب است. تابه‌ي ليزر در حين قطع كردن رگ‌هاي خوني، يا سوزاندن، دهانه‌ي آنها را مي‌بندد. از آنجا كه جراحان معمولاً وقت زيادي را صرف بستن يا گره زدن مويرگ‌ها مي‌كنند و هميشه سعي بر اين است كه زمان جراحي را حتي الامكان كوتاه‌تر كرد، اين كاربرد ليزر بسيار مهم است.

يكي از جراحان لندن امكان پاك كردن جرم شريان‌هاي اكليلي (شريان‌هايي كه خون را به ماهيچه‌هاي قلب مي‌رساند) را با استفاده از هدايت نور ليزر به وسيله الياف شيشه‌اي بررسي كرد. اين روش ممكن است سودمند باشد، گرچه هنوز در عمل پياده نشده است. پزشكان همچنين كوشيده‌اند كه از ليزر براي سوزاندن سلول‌هاي سرطاني استفاده كنند، خصوصاً در ملانوما (تومورهاي بدخيمي كه از رشد رنگدانه‌ها ايجاد مي‌شود. رنگدانه‌ها بيش از بافت‌هاي سالم ديگر، نور را جذب مي‌كنند. به ادعاي برخي از پزشكان، نتايج اميدوار كننده‌اي از كاربرد ليزر در اين زمينه حاصل شده است.

از كاربرد ليزر در پزشكي، بيش از چند سال نمي‌گذرد و در مورد سرطان، نكته بريدن تومور نيست. بلكه اين است كه آيا مي‌توان آن‌را چنان ريشه‌كن كرد كه امكان ظهور مجددش نباشد و درعين حال چندان آسيبي هم به بافت‌هاي سالم وارد نشود. چون از شروع درمان سرطان با ليزر، زمان نسبتاً كوتاهي مي‌گذرد، هنوز زود است كه در مورد كارآيي اين روش، در مقايسه با ساير روش‌هاي متداول از قبيل عمل جراحي يا راديوتراپي، قضاوت شود. برخي از پزشكان هم‌اكنون مدعي‌اند كه با تابش مستقيم نور ليزر به بافت بدخيم ممكن است بعضي از ياخته‌هاي سرطاني بي‌آنكه از بين بروند، به اطراف پراكنده شوند و به اين ترتيب زمينه‌ي بازگشت شديدتر بيماري، فراهم آيد. ليزر ممكن است جاي خود را در جراحي و درمان سرطان باز كند، اما شايد كارآيي‌اش محدودتر از آن باشد كه گهگاه ادعا مي‌شود . نخستین لیزر طبی به نام Robust که در قالب یک ماشین ثابت با حجمی سنگین و در اندازه‌ای بزرگ طراحی شده بود در درمانهای جراحی مورد استفاده قرار گرفت.

پس از آن جهان طب شاهد تکامل سریع و غیر منتظره در تولید انواع لیزر طبی و ارائه شدن نسلهای مختلف لیزر به جامعه پزشکی بوده به رغم اشکال متنوع و چند کاره بودن دستگاه لیزر در حوزه‌های مختلف پزشکی یک اصل اساسی از ابتدا تا کنون هرگز تغییر نکرده و آن بکار گیری بهینه از انرژی حاصل از لیزر در حوزه‌های مختلف علمی ، پزشکی ، جراحی و زیباسازی پوست می‌باشد.

استفاده از لیزر در درمان بیماریها

• کاربرد در درماتولوزی: درمان سوختگیها و زخمهای مقاوم به درمان آکنه ، اگزما ، پسوریاسیس ، ضایعات و اقدامات پیشگیرانه مثل جلوگیری از پیر شدن پوست توسط لیزر امکان پذیر شده است.

• بیماریهای عضلانی - اسکلتی و ارتوپدی: در درمان کشیدگیهای تاندونی آرتریت روماتوئید ، رفع اختلالات موجود در اتصالات عضلانی کمر دردها و کشیدگیها بکار می‌رود.

• بیماریهای دهان و دندان: درمان پوسیدگیهای دندانی پریودنتیتها بیماریهای مخاط دهان اختلالات جویدن و … توسط لیزر صورت می‌پذیرد.

• در حوزه عصبی:درمان سردردها و میگرن توسط لیزر امکان پذیر می‌باشد.

• بیماریهای عروقی:درمان واریسهای وریدی ضایعات عروقی حاصله از بدو تولد و … .

انواع ليزرهاي پزشکي کم توان يا Low Out Put Lasers

انواع معمول ليزرهاي درماني و طول موج آنها

• He Ne Laser (633nm)

• InGa Al P Laser (633-635 nm)

• Ga Al As Laser (780-830 nm)

• Ga As Laser (904 nm)

ليزر هليوم - نئون (He – Ne )

قديمي ترين نوع ليزر براي استفاده در LLLT بوده که شامل يک تيوب ليزر بزرگ شيشه اي حاوي مخلوطي از گاز با فشار پايين است که به منبع ولتاژ بالا متصل مي باشد و نور مرئي با طول موج 633 nm از خود ساطع ميکند. اين نوع ليزر عموماً نور پيوسته دارد ولي مي تواند با وسايلي به حالت پالسي نيز تابش نمايد که در اين صورت نصف قدرت آن از بين مي رود. ( اگرduty cycle آن 50% باشد ). خروجي طبيعي آن 1 – 10 mw بطور مستقيم و يااز طريق فيبر نوري به موضع درمان ميرسد. ليزرهاي هليوم – نئون بخاطر تيوب شيشه اي آن معمولاً شکننده و بزرگ مي باشند. تيوب هاي ليزري نيز وجود دارند که به خوبي با مواد خاصي محافظت شده اند ولي اندازه آن هنوز هم مشکل ساز است.

👇محصولات مشابه با تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی👇

تحقیق کاربردهای لیزر در مهندسی پزشکی مقاله کاربرد لیزر در چشم پزشکی تحقیق جوشکاری لیزر تحقیق انرژی هسته ای و کاربرد آن در پزشکی و علوم پزشکی دانلود پاورپوینت با موضوع لیزر تحقیق مدل سازي ارزيابي ريسك حسابرسي استفاده از يك مشتق ديگر بجاي استفاده از مدل پايگاه دانش فصل 2 کتاب آسکی در روان پزشکی (طبقه بندی در روان پزشکی) فصل 18 کتاب آسکی در روان پزشکی ( روان پزشکی اجتماعی ) فصل 15 کتاب آسکی در روان پزشکی ( اورژانس های روان پزشکی )

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت استانداردهای برنامه فیزیکی در معماری پاورپوینت اصول پرورش طيور گوشتي تحقیق و سوابق پژوهشی سنجش و عملکرد مدیریت دانش در دانشگاه ها مطالعات و رساله معماري طراحی مرکز پرورش فکری استعدادهای درخشان مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش ازدواجهای فامیلی (فصل 2) جوشكاري با اكسي استيلن ارتباط رضايت شغلي و تعهد سازماني در كاركنان شاغل فرودگاه پاورپوینت طلاق عاطفی پاورپوینت تعريف سلامت و بيماري تحقیق تاریخ بلوچستان و مدعیان سلطنت طلبان تحقیق اوصاف جهنم و جهنمیان تحقیق مقایسه چگالی حالت¬ها در نیم¬رساناهای سه، دو، یک و صفر بعدی تحقیق اثر بخشي آموزشي اهميت مديريت پروژه روانشناسی روانشناسی نقاشی کودکان و ارزیابی شخصیت آنان

👇کلمات کلیدی👇

تحقیق استفاده از لیزر در پزشکی