مقاله ابرسازی گلیکوژن | absent | 12816

پژوهشگر بزرگوار سلام و عرض ادب. کاملترین فایل در زمینه مقاله ابرسازی گلیکوژن مخصوص دانشجویان رشته شیمی پس از تلاش های فراوان تیم فایل برتر آماده شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از مندرجات این فایل بر روی دکمه دانلود کلیک بفرمایید. توجه داشته باشید اگر توضیحات محصول مقاله ابرسازی گلیکوژن با آنچه بعد از خرید برای شما ارسال می شود، مغایرت داشت، می توانید با ارسال تیکت درخواست عودت وجه خود را بدهید.

آراسته‬ ‫یکی‬ ‫کرد‬ ‫ایران‬ ‫و‬ ‫جادو‬ مقاله ابرسازی گلیکوژن ‫پود‬ ‫شهریار‬ ‫چترش‬ ‫شاه‬ ‫شاه‬ ‫رود‬ مقاله ابرسازی گلیکوژن ‫اشکش‬ ‫و‬ ‫شگفت‬ ‫خواستند‬ ‫پیروزگر‬ ‫نامداران‬ مقاله ابرسازی گلیکوژن ‫ببر‬ ‫پیش‬ ‫تار‬ ‫شکر‬ ‫آورید‬ ‫اندر‬ مقاله ابرسازی گلیکوژن ‫ساخته‬ ‫خلعتش‬ ‫خود‬ ‫بگفت آن شگفتی مقاله ابرسازی گلیکوژن که دید اندر آب‬ ‫رستم‬ ‫نمود‬ مقاله ابرسازی گلیکوژن ‫کژ‬ ‫لشکری‬ ‫درم‬ ‫چو آمد ز

مقاله ابرسازی گلیکوژن

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مقاله ابرسازی گلیکوژن

مقاله ابرسازی گلیکوژن

ابرسازی گلیکوژن

فهرست مطالب

عنوان صفحه

1- مفهوم ابرسازی گلیکوژن و پایه های زیستی و شیمیایی آن 3

2- پر کردن محتوای گلیکوژن عضله یا بیش جبرانی گلیکوژن 5

3- احتیاط لازم جهت بازسازی منابع گلیکوژن 12

4- خلاصه مطالب 15

5- منابع و مأخذ 20

مفهوم ابر بازسازی گلیکوژن و پایه های زیستی و شیمیائی آن

مفهوم پرباری گلیکوژن یا ابر بازسازی (Super Compensation) بیشتر از هر مفهوم علمی و پژوهشی دیگر در سالهای اخیر مورد بهره برداری مربیان و ورزشکاران ، بویژه ورزشکارانی که در رویدادهای استقامی (بیشتر از 90 دقیقه) یا در رقابتهای چند رشته ای شرکت می کنند، بارگیری کربو هیدرات توصیه می شود.

پرباری گلیکوژن یک پدیدة متکی به ورزش تغذیه است که پی آمد آن افزایش یافتن محتوای گلیکوژن ماهیچه ها در دورة بازگشت به استراحت و رسیدن آن به کمیتی بالاتر از حد استراحتی پیش از ورزش است. این پدیده به حدی مؤثر و قوی است که د ر نخستین بررسی پژوهشی معلوم شد که با استفاده از این روش ویژه ، می توان محتوای گلیکوژن ، ابتدا گلیکوژن ماهیچه را تا 2 برابر معمول هم افزایش داد. برای وقوع پدیدة ابر بازسازی گلیکوژن ماهیچه را تا 2 برابر معمول هم افزایش داد. برای وقوع پدیدة ابر بازسازی گلیکوژن ماهیچه را تا 2 برابر معمول هم افزایش داد. برای وقوع پدیدة ابر بازسازی گلیکوژن، ابتدا گلیکوژن ماهیچه را با کار کردن روی دوچرخة کارسنج، به روش متناوب کار شدید – استراحت، بطور کامل تهی و مصرف می کنند.

سپس در دورة بازگشت به استراحت که بدون حرکت می باشد، به فرد مورد آزمون غذای کاملاً سرشار از قندها می خورانند. این برنامة غذائی ممکن است برای 2 تا 3 روز ادامه یابد. در پایان، اندازه گیری مقدار گلیکوژن ماهیچه ها نشان می دهد که با این روش، محتوای گلیکوژن به دو برابر مقدار پیش از ورزش می رسد.

با استفاده از یک دوچرخة کارسنج و دو ورزشکار می توان همزمان پدیدة ابر بازسازی گلیکوژن در پای رکاب زننده و پای استراحت داشتة یک فرد را هم بررسی و مقایسه کرد. برای این منظور، مطابق شکل پایین ، یکی از دو فرد با پای راست و دیگری با پای چپ روی یک دوچرخة کارسنج، رکاب می زند و به این ترتیب، در یک فرد ماهیچه های پای راست و در دیگری ماهیچه های پای چپ سرانجام، به درماندگی کامل می رسد که این خود به معنی تهی شدن کامل گلیکوژن ماهیچه ای خواهد بود. سپس ماهیچة پهن پهلوئی ران در هر فرد مورد آزمون نمونه برداری سوزنی برای تعیین کردن مقدار گلیکوژن آن، قرار می گیرد. در روزهای اول تا پنجم از دورة استراحت کامل و بازگشت به حد استراحتی، غذاهای سرشار از قندها تجویز شده و همه روزه محتویات گلیکوژن ماهیچة مورد نظر اندازه گیری می شود. نتایج این گونه پژوهش در شکل پایین ترسیم شده است.

👇محصولات مشابه با مقاله ابرسازی گلیکوژن👇

مقاله بتن تزئيني + ترجمه فارسی مقاله با متن اصلی مقاله مقاله ترجمه شده رضایتمندی استفاده کنندگان هزینه یابی برمبنای فعالیت و نوع سیستم به همراه مقاله اصلی مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی بازده سهام قیمت گذاری شده در بازارهای نوظهور به همراه مقاله اصلی مقاله مگس مقاله وقف مقاله رنگ مو مقاله آهن مقاله هلو مقاله نان

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت با موضوع درآمدی برحسب حال/ زندگینامه/ چندحکایت از اسرارالتوحید(درس سیزدهم ادبیات) پاورپوینت مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات از دیدگاه واقع بینانه ادبیات نظری و پیشینه تحقیق مفهوم،راهبردها،مدل ونظریات موثر بر سرمایه گذاری (فصل دوم پایان نام) مبانی نظری و پیشینه تحقیق بازار مالی، تاریخچه بورس و اوراق بهادار، دارایی، اجزای بازده (فصل دوم) بررسي و مطالعه برآورد گسترش اختلالات خلقی در دانش آموزان سال سوم دبیرستانهای تیزهوشان شیراز مبانی نظری و پیشینه پژوهش ناتوانایی های یادگیری (فصل 2) دانلود پرسشنامه سنجش رضایت از زندگی در دانش آموزان تحقیق عوامل موثر در ايجاد شادي و نشاط دانش آموزان دوره متوسطه پاورپوینت ارزیابی آبشستگی موضعی پایه پلها عمل آوري بتن پاورپوینت کودکیاری تحقیق اثربخشي آموزشي اثربخشي آموزشي تحقیق حقوق از دریچه‌ی ایران باستان توليد قطعات با استفاده از ضايعات شيشه در دو لايه مختصری بر آسیب شناسی روانی

👇کلمات کلیدی👇

ابرسازی گلیکوژندانلود ابرسازی گلیکوژندانلود تحقیق ابرسازی گلیکوژنبرسی ابرسازی گلیکوژن