تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت | absent | 9559

پژوهشگر بزرگوار سلام و عرض ادب. کاملترین فایل در زمینه تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت مخصوص دانشجویان رشته روانشناسی پس از تلاش های فراوان تیم فایل برتر آماده شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از مندرجات این فایل بر روی دکمه دانلود کلیک بفرمایید. توجه داشته باشید اگر توضیحات محصول تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت با آنچه بعد از خرید برای شما ارسال می شود، مغایرت داشت، می توانید با ارسال تیکت درخواست عودت وجه خود را بدهید.

آراسته‬ ‫یکی‬ ‫کرد‬ ‫ایران‬ ‫و‬ ‫جادو‬ تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت ‫پود‬ ‫شهریار‬ ‫چترش‬ ‫شاه‬ ‫شاه‬ ‫رود‬ تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت ‫اشکش‬ ‫و‬ ‫شگفت‬ ‫خواستند‬ ‫پیروزگر‬ ‫نامداران‬ تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت ‫ببر‬ ‫پیش‬ ‫تار‬ ‫شکر‬ ‫آورید‬ ‫اندر‬ تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت ‫ساخته‬ ‫خلعتش‬ ‫خود‬ ‫بگفت آن شگفتی تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت که دید اندر آب‬ ‫رستم‬ ‫نمود‬ تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت ‫کژ‬ ‫لشکری‬ ‫درم‬ ‫چو آمد ز

تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت

تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت

این محصول درقالب ورد(WORD) و قابل ویرایش در 29 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

نگاه اجمالی

«شخصیت» یک «مفهوم انتزاعی» است، یعنی آن چیزی مثل انرژی در فیزیک است که قابل مشاهده نیست، بلکه آن از طریق ترکیب رفتار (Behavior) ، افکار (Thoughts) ، انگیزش (Motivation) ، هیجان (Emotion) و … استنباط می‌شود. شخصیت باعث تفاوت (Difference) کل افراد (انسانها) از همدیگر می‌شود. اما این تفاوتها فقط در بعضی «ویژگیها و خصوصیات» است. به عبارت دیگر افراد در خیلی از ویژگیهای شخصیتی به همدیگر شباهت دارند بنابراین شخصیت را می‌توان از این جهت که «چگونه مردم با هم متفاوت هستند؟» و از جهت این که «در چه چیزی به همدیگر شباهت دارند؟» مورد مطالعه قرار داد.

از طرف دیگر «شخصیت» یک موضوع پیچیده است ولی از زمانهای قدیم برای شناخت آن کوششهای فراوانی شده است که برخی از آنها «غیرعملی» ، بعضی دیگر «خرافاتی» و تعداد کمی «علمی و معتبر» هستند. این تنوع در دیدگاهها به تفاوت در«تعریف و نگرش از انسان و ماهیت او» مربوط می‌شود. هر جامعه برای آنکه بتواند در قالب فرهنگ معینی زندگی کرده ، ارتباط متقابل و موفقیت آمیزی داشته باشد، گونه‌های شخصیتی خاصی را که با فرهنگش هماهنگی داشته باشد، پرورش می‌دهد. در حالی که برخی تجربه‌ها بین همه فرهنگها مشترک است، بعید نیست که تجربیات خاص یک فرهنگ در دسترس فرهنگ دیگر نباشد.

شخصیت از دیدگاه مردم

واژه «شخصیت» در زبان روزمره مردم معانی گوناگونی دارد. یکی از معانی آن مربوط به هر نوع «صفت اخلاقی یا برجسته» است که سبب تمایز و برتری فردی نسبت به افراد دیگر می‌شود مثلا وقتی گفته نمی‌شود «او با شخصیت است» یعنی «او» فردی با ویژگیهایی است که می‌تواند افراد دیگر را با «کارآیی و جاذبه اجتماعی خود» تحت تأثیر قرار دهد. در درسهایی که با عنوان «پرورش شخصیت» تبلیغ و دایر می‌شود، سعی بر این است که به افراد مهارتهای اجتماعی بخصوصی یاد داده ، وضع ظاهر و شیوه سخن گفتن را بهبود بخشند با آنها واکنش مطبوعی در دیگران ایجاد کنند همچنین در برابر این کلمه ، کلمه «بی‌شخصیت» قرار دارد که به معنی داشتن «ویژگیهای منفی» است که البته به هم دیگران را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما در جهت منفی.

در اجتماع گاهی به جای این کلمات از مترادف آنها «شخصیت خوب یا بد» صحبت می‌شود که هر یک ویژگیهایی را می‌رسانند و گاهی از کلمه شخصیت به منظور توصیف بارزترین ویژگی افراد استفاده می‌شود مثلا وقتی گفته می‌شود«او پرخاشگر است» یعنی ویژگی و خصوصیت غالب «او» پرخاشگری است. در کنار این موضوعات گاهی کلمه شخصیت جهت «احترام» به چهره‌های مشهور و صاحب صلاحیت «علمی ، اخلاقی یا سیاسی» بکار می‌رود نظیر «شخصیت سیاسی ، شخصیت مذهبی و شخصیت هنری و …

شخصیت از دیدگاه روانشناسی

دیدگاه روانشناسی در مورد «شخصیت» چیزی متفاوت از دیدگاههای «مردم و جامعه» است در روانشناسی افراد به گروههای «با شخصیت و بی‌شخصیت» یا«شخصیت خوب و شخصیت بد» تقسیم نمی‌شوند؛ بلکه از نظر این علم همه افراد دارای «شخصیت» هستند که باید به صورت «علمی» مورد مطالعه قرار گیرد این دیدگاه به«شخصیت و انسان» باعث پیدایش نظریه‌های متعددی از جمله : «نظریه روانکاوی کلاسیک (Classical Psychoanaly Theory) ، نظریه روانکاوی نوین (Neopsychoanalytic Theory) ، نظریه انسان گرایی (Humanistis Theory) ، نظریه شناختی (Cognitive Theory) ، نظریه یادگیری اجتماعی (Social-learning Theory) و … » در حوزه مطالعه این گرایش از علم روانشناسی شده است.

👇محصولات مشابه با تحقیق درباره روانشناسي و شخصیت👇

ادبیات نظری تحقیق دیدگاه های شخصیت و رشد شخصیت (فصل دوم ) تحقیق راههاي موفقيت (روانشناسي فردي) پاورپوینت جامع عوامل سازنده شخصیت انسان (نظریه های روانشناسی در مورد شخصیت) (29 اسلاید) حاضر شیوع¬شناسی آسیب¬های روانی، اختلالات شخصیت و آسیب¬های شخصیت در بانوان والیبالیست شهر تهران تاریخچه علم روانشناسي مقاله پيش فرض‌هاي روانشناسي كار پاورپوینت با موضوع روانشناسي زن مقاله روانشناسي تفاوتهاي فردي دانلود پاورپوینت با موضوع روانشناسي كار

👇محصولات تصادفی👇

امنیت و خصوصی سازی RFID پاورپوینت کنترل علایم حیاتی دانلود پاورپوینت با موضوع نحوه صحیح ارسال نمونه های پاتولوژی پاورپوینت نظريات معماری-شهرسازی و اصول مرمتی معماران پاورپوینت هدایت از طریق انگیزش فیلم آموزش کامل درس سوم عربی پایه نهم - جسرالصّداقة ( پل دوستی ) بررسی آسيب شناسي مديريت پژوهشي در شركت ملي حفاري ايران ادبیات نظری و پیشینه پژوهش فرسودگی شغلی معلمان(فصل دوم پایان نامه) مبانی نظری و پیشینه پژوهش رضایت شغلی و سلامت(فصل دوم پایان نامه) پاورپوینت نقش معلم در ایجاد نظم و انضباط و مقررات (16 اسلاید) تحقیق مسجد جامع اصفهان (معماری) مبانی زیست شناسی مقاله دونرخه کردن قیمت بنزین دارای توجیه اقتصادی هست یا خیر طرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي پرورش و نگهداري زنبور عسل طرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي پرورش ماهي قزل‌آلا

👇کلمات کلیدی👇

تحقیقروانشناسيشخصیتماهیت شخصیت و انسان